Fundacja Przyjaciele Palucha

Fundacja została powołana w celu

wspierania działalności Schroniska na Paluchu

pomocy zwierzętom bezdomnym i zagrożonym bezdomnością

działanie na rzecz ochrony zwierząt i przestrzegania ich praw

Dlaczego fundacja i kim jesteśmy

Połączyły nas lata doświadczenia w działaniu na rzecz bezdomnych zwierząt w pracy i wolontariacie w Schronisku Na Paluchu w Warszawie

 

Schronisko jako jednostka budżetowa m.st Warszawy ma dokładnie sprecyzowane obszary działania.

Na swojej drodze jednak spotykamy psy i koty, którym nie możemy pomóc w ramach naszego schroniska ale nie potrafimy pozostać obojętni. Chcemy skorzystać z naszej wiedzy i doświadczenia aby efektywniej nieść pomoc zwierzętom w potrzebie a Fundacja umożliwi nam szerzej działać niż tylko w ramach statutowych zadań jednostki.

 

Fundator

Henryk Strzelczyk

Zwierzęta zawsze były obecne w moim życiu, a od prawie 18 lat również w życiu zawodowym. Pracując w Schronisku „Na Paluchu” od 2003 roku dane mi było poznać prawie 70000 zwierząt, niechcianych, porzuconych, zszarganych przez los, a przecież one same niczym nie zawiniły. Każda adopcja, każde uratowane zwierzę, to ogromna satysfakcja, a każda strata to powód do rozważań, dlaczego nie zdążyliśmy pomóc, co jeszcze można było zrobić. To właśnie w Schronisku „Na Paluchu” dane mi było spotkać wiele wspaniałych osób, wolontariuszy ale i osób nie związanych trwale ze Schroniskiem, a wszyscy mieli jeden cel: pomagać zwierzętom, bezinteresownie. To praca ze zwierzętami nauczyła mnie pokory, a współpraca z wolontariuszami nauczyła mnie pomagać. By móc pomagać jeszcze bardziej, z większą siłą, w bardziej zorganizowany sposób, w dniu 21 maja 2020 roku, w przededniu Światowego Dnia Praw Zwierząt, podpisałem akt założycielski dla Fundacji Przyjaciele Palucha, by wspólnie z Przyjaciółmi Palucha pomagać zwierzętom

circle-cropped

Kontakt

wkrótce podamy nr konta

Zarząd

Maja Więcławska
Absolwentka studiów z behawiorystki zwierząt, od kilku lat związana wolontariacko i zawodowo ze Schroniskiem na Paluchu, które traktuje jak swój drugi dom. Ambasadorka szczeniakowych adopcji. Prywatnie mama czterech psich adopciaków, z czego dwóch z Palucha i uratowanej klaczy.

Magdalena Witkowska

Od 2003 roku działa jako wolontariuszka w Schronisku na Paluchu. Od siedmiu lat pracuje  na stanowisku opiekuna zwierząt, głównie w schroniskowym szpitalu. W domu dwa adoptowane psy – Shadow i Lilka oraz kotka Olcia.

Magda Migdał

Od 2010 roku wolontariuszka w Schroniska na Paluchu. Od 2016 roku pracuje jako Koordynator Wolontariatu i odpowiada za działania promocyjne i edukacyjne.  Pełni też funkcję Zastępcy Kierownika Biura Przyjęć i Adopcji Zwierząt. Prywatnie opiekuje się 3 adopsinkami z Palucha.

Zarząd pełni swoje funkcje nieodpłatnie.