Jak adoptować?

Od 23 maja 2020 do odwołania!

Adopcje odbywają się 7 dni w tygodniu w godz. 12 – 18

W chwili obecnej decyzją Dyrektora Schroniska oraz władz miasta – Schronisko Na Paluchu jest zamknięte dla osób z zewnątrz.

        Nieprzerwanie realizujemy procesy adopcyjne, choć w zmienionym trybie. Aby adoptować zwierzę, należy wejść na stronę internetową schroniska, gdzie znajdują się ogłoszenia psów i kotów do adopcji, telefonicznie skontaktować się z wolontariuszem lub opiekunem wybranego zwierzęcia i w przypadku psów umówić się na spacer przedadopcyjny a następnie złożyć mailowo ankietę przedadopcyjną pod adresem ba@napaluchu.waw.pl. Wywiady przedadopcyjne odbywają się telefonicznie. Liczbę spacerów przedadopcyjnych określa opiekun lub wolontariusz psa.

      Finalizacja adopcji tj. podpisanie umowy i odbiór zwierzęcia odbywa się przed wejściem do Schroniska, bez
wchodzenia na jego teren. Prosimy, aby mieć przy sobie własny długopis i zachować zasady bezpieczeństwa (w miarę możliwości założyć maseczkę/rękawiczki jednorazowe).

Powyższa procedura adopcyjna dotyczy wszystkich kotów, szczeniąt, a także części psów przebywających w schronisku nie wszystkie dorosłe psy przebywające w schronisku mogą zostać wydane do adopcji przy obecnej procedurze (część psów wymaga dłuższego procesu zaznajamiania z nowo poznanymi osobami).

Jednocześnie informujemy, że blisko 80 psów czeka na adopcje w domach tymczasowych u swoich wolontariuszy. Informacja o tym, czy zwierzę przebywa w schronisku, czy w domu tymczasowym, umieszczona jest w ogłoszeniach zwierząt na stronie www.

Przejrzyj bazę ogłoszeń wszystkich zwierząt do adopcji

Rozważ następujące kwestie

  • Czy twój styl życia pozwala na opiekę nad zwierzęciem?
  • Czy inni domownicy wyrażają zgodę na adopcję?
  • Kto się zajmie zwierzakiem, jeśli wyjedziesz na wakacje lub zachorujesz?
  • Czy twoja sytuacja materialna pozwala na prawidłową opiekę nad zwierzęciem (odpowiednia karma, szczepienia, leczenie)?

Odmowa adopcji
Każdy musi liczyć się z tym, że może dostać odmowę adopcji konkretnego zwierzęcia. Zwierzęta to żywe istoty, które mają konkretne charaktery i predyspozycje. Nie każdy dom jest odpowiedni dla każdego zwierzęcia. Na przykład:

  • Niektóre zwierzęta wymagają bardziej doświadczonych opiekunów.
  • Nie każdy pies/kot nadaje się dla osoby, która w przeszłości nie miała psa/kota. 
  • Młody energiczny pies potrzebuje aktywnego domu.
  • Nie każdy pies/kot akceptuje dzieci.
  • Nie każdy pies/kot akceptuje inne zwierzęta.